KRYPTO KOMPAS. Dowiedź się więcej...

Paweł Szpakowicz

O zyskownym inwestowaniu w surowce

Przez ostatnią dekadę obserwowaliśmy napływ kapitału głównie do sektora nowych technologii. Tendencja ta miała miejsce zarówno na rynku akcji, jak i w realnej ekonomii. W konsekwencji doprowadziło to do skrajnego niedoinwestowania wielu branż – w tym surowców –  które są niezbędne do funkcjonowania światowej gospodarki.

Jak mówi inwestycyjna mądrość „najlepszym lekiem na niskie ceny są niskie ceny”. W konsekwencji niedoinwestowania określonej branży dochodzi do braków podażowych, czego następstwem są rosnące ceny. Rosnące ceny powodują, że kapitał chętniej napływa do danej branży. To z kolei prowadzi do rosnących wycen aktywów, które w poprzednim cyklu przez inwestorów były omijane. 

Darmowy kurs

Jak zyskownie inwestować w surowce?

Zapisz się
Szkolenie główne

Rynek surowców w praktyce

Sprawdź

”W najbliższym czasie warto się skupiać na różnych aktywach surowcowych. Jednak największą uwagę trzeba zwrócić na rynek uranu. Pomimo ponad trzykrotnego wzrostu swojej kapitalizacji - ostatnich 18 miesiącach - spółki uranowe wciąż moim zdaniem przedstawiają bardzo atrakcyjne aktywo, które jest niemal skazane na dynamiczne wzrosty w nadchodzących 2-3 latach. - lipiec 2022 r. „

Paweł Szpakowicz

Paweł Szpakowicz – socjolog, przedsiębiorca i inwestor. Sporadycznie inwestuje w nieruchomości, choć od tego sektora zaczynał. W 2017 roku rozpoczął inwestycje na szerszym polu – metale szlachetne, waluty cyfrowe i światowe giełdy z naciskiem na rynek surowcowy.

Od trzech lat 90% swej aktywności zawodowej łączy ze zgłębianiem wiedzy na temat inwestycji właśnie w ten sektor. Aktualnie większość zainteresowania poświęca spółkom uranowym, które – jak uważa – w najbliższych latach przedstawiają pokoleniową szansę na zbudowania majątku. 

Obecnie w kręgu jego zainteresowań nadal pozostają kryptowaluty, ale przede wszystkim giełdy, a dokładniej sektor inwestycji surowcowych.

Znajdź odpowiedź na swoje pytania

Najczęściej zadawane pytania

Bądź na bieżąco - subskrybuj [Kryptowieści]

Zapisz się na listę powiadomień i otrzymuj co tydzień mapę świata inwestycji, dzięki której łatwiej trafisz do celu, jakim jest budowanie własnej niezależności finansowej. Subskrybuj Kryptowieści – cotygodniowy Newsletter, w którym Daniel Jankowski, CEO Instytutu Kryptografii, podpowie Ci:

  • Jakie wartościowe treści dostarczają bezpłatnie nasi trenerzy?
  • Co nowego dla Ciebie przygotowaliśmy?
  • Co ważnego dzieje się w świecie kryptowalut i innych inwestycji?