Leo Weese, badacz i analityk z Hongkongu ujawnił, że adresy IP z Nowego Jorku i Waszyngtonu są zakazane, na niektórych crypto giełdach i platformach transakcyjnych.

Zarówno mniejsze, jak i większe giełdy mają ocenzurowane adresy IP z obu miast ze względu na ich niepraktyczne przepisy i zasady dotyczące transakcji bitcoinowych i inwestycji w kryptowaluty. W chwili obecnej Bitfinex, Bitmex, ShapeShift, Kraken, Poloniex, Vaultoro i Paxful wśród innych firm nie oferuje usług użytkownikom w oparciu o oba stany, a także Koreę Północną.

Dzięki funkcji Please Protect Consumers.org wspomniane wyżej platformy Bitcoin wyjaśniły, że zamierzają nie działać w obu stanach, dopóki w przyszłości nie zostaną ulepszone przepisy dotyczące nadzoru użytkowników i zasad przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML).

„Uważamy, że lekkomyślne i etycznie niedopuszczalne jest wydobywanie osobistych, prywatnych informacji od naszych użytkowników, jeśli takie informacje nie są niezbędne do korzystania z usługi. Firmy, które przechwytują te informacje narażają swoich klientów na niepotrzebne przechowywanie poufnych danych w centralnym repozytorium, co nieuchronnie staje się celem hakerów i innych złośliwych podmiotów. Nawet wielonarodowe firmy i bilionowe rządy nie były w stanie zbudować historii bezpieczeństwa danych „

czytamy w oświadczeniu z serwisu PleaseProtectConsumers.org

Ważne jest zapewnienie minimalnych przepisów dotyczących nadzoru użytkowników i ekstrakcji danych, ponieważ bez regulowanych platform użytkownicy i inwestorzy w stanach Waszyngton i Nowy Jork będą nieuchronnie migrować na nieuregulowane rynki pozagiełdowe (OTC) i platformy typu peer-to-peer, które są trudniejsze dla rządu w zapobieganiu praniu pieniędzy i innym kryminalnym działaniom finansowym.

W wyniku nieskutecznych i niepraktycznych regulacji, Bitfinex został zmuszony do zamknięcia całej platformy dla klientów ze Stanów Zjednoczonych w październiku.

„Jak wskazano w ogłoszeniu, kończymy działalność handlową, depozytową i wycofanie dla klientów indywidualnych w Stanach Zjednoczonych. Klienci z USA nie mogą już otrzymywać ofert od innych użytkowników na platformie finansowania Peer-to-Peer firmy Bitfinex. „

Czytamy w oficjalnym oświadczeniu od Bitfinex.

Wcześniej Urząd kontroli walut w Departamencie Skarbu Stanów Zjednoczonych ujawnił długoterminową strategię rządu dotyczącą wprowadzenia krajowego programu licencjonowania dla crypto giełd i firm kryptowalutowych, aby zapewnić jeden ujednolicony zestaw praw.

Podziel się: