Już w 2013 r. Premier Japonii Shinzo Abe przedstawił plan, w którym próbuje obalić dekady stagnacji w japońskiej gospodarce. Jego plan był wszechogarniający i wiązał się z dramatyczną zmianą sposobu, w jaki rząd w kraju wydawał swoje podatki, ale był przede wszystkim nie powinniśmy zapomnieć, że to była tylko i wyłącznie wersja próbna, testowa. Nadal trwa, powszechnie określany jako „Abenomics” i miał pewne unikalne implikacje dla japońskiej gospodarki. Ciekawostką jest otwartość kraju na terapię komórkami macierzystymi oraz kontynuowanie dalszych badań nad właśnie terapią komórkami macierzystymi. Była to szczegółowa ustawa wprowadzona przez Abe mająca na celu przyciągnięcie kapitału badawczego i talentów kadrowych i faktycznie zadziałało.

Podczas gdy inne kraje zaciągnęły się po etykę lub stronę regulacyjną badań nad terapią komórkami macierzystymi, Japonia stała się liderem utrzymując otwarte i postępowe stanowisko w tej dziedzinie. W rezultacie miliardy dolarów kapitału wpłynęły do ​​japońskiej gospodarki i odegrały kluczową rolę w próbach stymulacyjnych Abe.

Co to wszystko ma wspólnego z Bitcoinem?

Cóż, w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ale przede wszystkim w ciągu ostatnich kilku tygodni, wydarzyło się kilka ważnych wydarzeń w Japonii, które wskazują na gotowość decydentów do bycia tak otwartymi i postępowymi dzięki kryptowalutom, jak w przypadku potencjalnie kontrowersyjnych obszarów badań medycznych. jak terapia komórkami macierzystymi.

Najnowsze informacje mówią, że firma o nazwie Remixpoint, firma energetyczna, która produkuje i sprzedaje energię klientom w całej Japonii, oferuje Bitcoin jako metodę płatności. Nie tylko to, ale tak naprawdę oferuje zniżkę każdemu klientowi, który płaci w Bitcoin.

Firma ma spółkę zależną BITPoint, która jest dostawcą usług wymiany i płatności kryptowalutą, a wszelkie płatności w Bitcoin będą przetwarzane przez BITPoint po ich otrzymaniu.

Płatności rachunków za media w Bitcoin nie jes czymś zupełnie nowym, ale firma o rozmiarze Remixpoint próbuje zachęcić swoich klientów do zapłaty w Bitcoinach a to może doprowadzić do długoterminowej akceptacji i przyjęcia Kryptowalut przez firmy pokroju Remixpoint.

Podziel się: